Seaman and technology: how to organize Seaman’s Book?

By 2018-02-13Uncategorized

Książeczka żeglarska to podstawowy dokument każdego marynarza. Za jej pomocą można potwierdzić tożsamość, jest potrzebna do przekroczenia granicy. Marynarze odwiedzają porty na całym świecie, dlatego posiadanie takiego dokumentu jest niezbędne. Jak zorganizować sobie dokumentację tego rodzaju? Najlepiej, wykorzystując nowoczesne aplikacje mobilne.

grafiki w tekście – te, które były robione pod kanwy + podlinkowanie do strony i sklepu Google Play.

Dokumenty pod ręką

SeaDocs Manager to innowacyjna aplikacja, która ułatwia życie marynarzom na całym świecie. Jedną z jej zalet jest możliwość skonfigurowania własnej książeczki żeglarskiej. W ten sposób możesz mieć wszystko pod ręką – w swoim smartfonie.

Uzupełnienie książeczki żeglarskiej w aplikacji

Wystarczy wejść w swój profil i wybrać zakładkę: Seaman’s Book. Następnie mamy przycisk z plusikiem, który przenosi nas do formularza, w którym już konkretnie wpisujemy swoją historię na morzu. Możesz tutaj uzupełnić następujące informacje:

  • Issue date,
  • Expiry date,
  • Native Seaman’s Book,
  • Number,
  • Link with diploma/certificate.

Następnie wystarczy kliknąć SAVE i gotowe!

Pogląd informacji

Wygodne rozwiązania, jakie kryje w sobie SeaDocs Manager to sposób na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Nie trzeba co chwilę zaglądać w dokumentację i pamiętać o datach wygaśnięcia dokumentów. Wszystko znajduje się w aplikacji, a przecież wiadomo, że w dzisiejszych czasach telefon mamy zawsze przy sobie. Notyfikacje różnią się od siebie kolorystycznie – tutaj również można wprowadzić indywidualne ustawienia, w zależności od tego, w jakim czasie przed wygaśnięciem dokumentów, chcemy otrzymać powiadomienia.

Wysyłanie dokumentów do Urzędu Morskiego

Technologie rozwijają się we współczesnym świecie niezwykle szybko. W przypadku pracy marynarza niezwykle ważne jest to, by zminimalizować czas, jaki przeznacza się na zarządzanie dokumentacją i wypełnianie formalności, zwłaszcza w czasie, gdy przebywa się na lądzie. Wtedy chcemy poświęcić czas rodzinie, odpocząć i zająć się tym, co sprawia nam przyjemność. Wkrótce w aplikacji SeaDocs Manager zostaną zaimplementowane rozwiązania, dzięki którym będzie można automatycznie wysyłać dokumentację do Urzędów Morskich. To znacznie ułatwi marynarzom zarządzanie dokumentami morskimi, więc bądźcie na bieżąco!

maciek

Author maciek

More posts by maciek